חשיבותו של הליווי הרפואי במהלך האשפוז

חשיבותו של הליווי הרפואי במהלך האשפוז

מערכת הבריאות בישראל הינה מהמערכות הטובות ביותר, עובדים בה אנשי צוות מסורים לעבודתם והיא משתמשת בטכנולוגיות מתקדמות. עם זאת, המערכת הציבורית נסמכת על "סל הבריאות" ולא תמיד מסוגלת לספק שירות ברמה הגבוהה ביותר.

בכל שנה ושנה בימי שגרה ובתקופות משבר, עת העומס על המערכת גובר ,חסרונות אלו באים לידי ביטוי ופוגעים בנו. החסרים גדלים והבעיות מורכבות פי כמה בימי "שגרת קורונה".

המערכת הציבורית מאופיינת במחלקות אשפוז בתפוסה מלאה, בהעדר תשתיות המאפשרות פרטיות למטופלים וצוות מצומצם .העומס במחלקות אינו מאפשר להקדיש זמן מספק לכל אדם, על מכלול צרכיו ורצונותיו ומגביל את היכולת , לספק לכל אדם את הכלים להשגת שיפור בריאותו ואיכות חייו.

ליווי רפואי באשפוז יספק למטופל יחס אישי מקצועי מגורמים רפואיים מוסמכים. מרגע האבחנה והאשפוז יעמדו לצידו אנשי מקצוע שיתמכו בו ויפשטו עבורו את התהליך. כאשר אדם מקבל אבחנה רפואית , הוא ומשפחתו נדרשים לעכל מידע חדש ולא מוכר כמו מאפייני המחלה, ההליכים הרפואיים הקשורים בה, טיפולים מוצעים ,תרופות דרכי מתן, מינונים, תופעות הלוואי וכדומה. שירות ליווי רפואי באשפוז מאפשר למטופל להתייעץ עם הרופא המלווה ולהבין טוב יותר את האבחנה, הבדיקות הנדרשות ,שלבי המחלה ,הטיפול המוצע וההתמודדות שעליו לעבור בדרך להחלמה ושיקום .

המטרה היא לוודא שהמטופל מקבל את כל המידע הרלוונטי עבורו ולעזור לו להגיע להחלטה הנכונה עבורו באשר לשלל ההליכים הרפואיים המוצעים .

ליווי רפואי באשפוז מאפשר תקשורת טובה יותר בין המטופל לאנשי הצוות הרפואי במחלקה . רופא מלווה באשפוז אינו מתערב בהחלטות הצוות הרפואי האחראי על הטיפול במאושפז, אך הוא משוחח עם הצוות המטפל ומהווה גורם מתווך בין המטופל ומשפחתו לצוות הרפואי בכל שאלה הנוגעת לטיפול.

במה ההבדל בין חוות דעת שניה לליווי רפואי במהלך אשפוז ?

חוות דעת שניה וליווי רפואי הינם שירותים סמוכים אך שונים. כשפונים לקבל חוות דעת שניה המטופל מקבל הערכה מחודשת ממומחה אחר שמאפיין את מצבו. הרופא אליו מגיעים בחוות דעת שניה יכול לשלוח את המטופל לבצע בדיקות נוספות כדי להגיע לאבחון מדויק או להמליץ על טיפול תרופתי אחר.

שינוי גודל גופנים
× וואטסאפ